Hyundai Genesis

Hyundai Genesis

Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü’nden gelen bilgiye göre çarpışma testleri sonucunda Hyundai Genesis segmentinin en güvenilir aracı seçildi.

Hyundai Genesis, Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü’nün (IIHS) yaptığı son çarpışma testlerinde ”segmentinin en güvenli aracı” seçildi.

Hyundai Assan’ın demecine göre IIHS’nin, ön, yan, takla ve arka çarpışma testlerinden ”iyi” değerlendirmesini alan araçlarda aktif ve pasif güvenlik kriterleri da değerlendirmeye alınıyor böylelikle segmentin en güvenilir araçları belirleniyor.

Hyundai Genesis, çarpışma testlerinden aldığı yüksek sonuca ek olarak ESP ve EBD gibi kaza önleyici güvenlik sistemleri ile kaza esnasında yolcuları koruyan sekiz adet hava yastığı ve elektronik aksamlı aktif koltuk başlıkları gibi güvenlik sistemleri ile IIHS tarafından Mercedes E-Serisi ile beraber segmentinin en güvenilir aracı olarak seçildi.

Yapılan takla testleri sonunda, aracın tavan bölümünde kriterlerin oldukça üstünde olduğu ve takla esnasında yolcularını en iyi biçimde koruyabileceği belirlendi.

Hyundai Motor Amerika Ürün Planlama Müdürü Derek Joyce, konuya ilişkin değerlendirmesinde, ESP ve elektronik aktif ön koltuk başlıkları gibi özelliklerin, Genesis yolcularına üstün güvenlik sunduğunu ifade etti.

Hyundai Genesis
Hyundai Genesis

Bir Cevap Yazın